N Kolay Bir Banka İştirakidir.

Fatura Ödeme Merkezi

N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu

N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. Aktif Yatırım Bankası'nın İştirak Şirketi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Sektöründe Türkiye’nin en büyük ve en yaygın ağına sahip olan N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu; 500’ü aşan N Kolay İşlem Merkezi ve yaklaşık 3.500 N Kolay Kiosk ile hizmet sağlamaktadır. N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu aynı zamanda, ülkemizin en önemli perakendecileri ve telekomünikasyon şirketleri ile 2019 yılında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında fiziki nokta sayısını 14.000'in üzerine taşımıştır. Türkiye’nin tüm illerinde fatura tahsilatı, yurt içi ve yurt dışı para transferi başta olmak üzere pek çok ödeme hizmetine aracılık eden N Kolay, müşterilerinin hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

360.000 üzerinde N Kolay kart müşterisi bulunmaktadır.

Küçük ve orta işletmelere POS hizmeti verebilmek amacıyla TC Merkez Bankası’na yapılan faaliyet genişleme başvurusu 17 Aralık 2020’de onaylanmıştır. N Kolay dijitalleşmenin arttığı bu dönemde müşterilerine kolay ve konforlu POS hizmeti vermek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Perakende noktalarından para transferi imkânı ile 81 ilde yaklaşık 8 bin noktada, haftanın 7 günü mesai mefhumu olmaksızın ve en önemlisi bir banka hesabına ihtiyaç duymaksızın müşterilerimizin para transferi yapmalarına ve elektrik, doğal gaz, su gibi tüm faturalarını ödemelerine imkân sağlanmıştır.

Banka, N Kolay Kiosk Projesi’yle, Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği (EFMA) tarafından düzenlenen yarışmada birincilik ödülü almıştır. N Kolay, online olarak sunduğu, hızlı ve pratik işlem garantili süreçleri sayesinde kısa sürede ciddi bir başarı elde etmiştir. Ayda yaklaşık 7 milyon adet işlem ile Türkiye’nin en yaygın tahsilat ve ödeme kanalıdır.

N Kolay'ın, işlem merkezi ve iş yeri olmak üzere ödeme hizmeti sunan 2 ayrı temsilci kanalı bulunmaktadır.

İşlem merkezleri, N Kolay'ın temsilcisi olarak müşterilerine münhasıran ödeme hizmeti sunan özel işletmelerdir. İşlem merkezlerinin ana işi müşterilerine ödeme hizmeti sunmak olup, vezne konseptinde dizayn edilen hizmet lokalinde başka bir ticari faaliyette bulunulmamaktadır.

N Kolay'ın bir diğer temsilci kanalı olan N Kolay iş yerleri ise, halihazırda ticari faaliyet yürüttükleri iş yerlerinde bu ticari faaliyetlerine ek olarak müşterilerine ödeme hizmeti sunmaktadır. ( Bakkal, cep shop, benzin istasyonu vb.)

İş yerleri, ödeme hizmeti faaliyetini, halihazırdaki ticari faaliyetlerine ek olarak mevcut işyerlerine kurulan kiosk veya Yazarkasa POS cihazı üzerinden yürütmektedir.

Fatura tahsilatı, yurt içi ve yurt dışı para transferi başta olmak üzere pek çok ödeme hizmetine aracılık etmekte olan N Kolay temsilcileri, müşterilerine yürüme mesafesinde bulunan lokallerinde, sıra bekletmeksizin, konforlu, güvenilir ve güler yüzlü hizmet vermeyi ana misyon olarak belirlemişlerdir.

Tüm işlemleri kurum / banka anlaşmaları kapsamında online olarak gerçekleştiren ve bir çok ödeme hizmetini aynı lokalde veren N Kolay temsilcileri, hızlı bilgi işlem alt yapısı, yakınlığı, haftanın 6 günü uzun çalışma süreleri ile kesintisiz hizmet vermesinden dolayı tercih edilmektedirler.

ŞOK'tan ŞOK'a, Banka hesabına, kredi kartına Para Transferi ürünüyle, 81 ilde 7 binden fazla noktada, haftanın 7 günü, mesai mefhumu olmaksızın ve en önemlisi bir Banka hesabına ihtiyaç duymaksızın müşterilerimizin para transferi yapmalarına ve elektrik, doğal gaz, su gibi tüm faturalarını ödemelerine imkan sağlanmıştır. ŞOK İŞLEM

N Kolay, "bankasız" nüfusun dijital dönüşümüne talip PSM Advertorial

Ortaklık Yapısı

Firma Oran
AKTİF YATIRIM BANKASI ANONİM ŞİRKETİ % 99,999867
E-KENT TEKNOLOJİ VE ÖDEME SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. A.Ş. % 0,000033
ÇALIK HOLDİNG A.Ş. % 0,000033
IRMAK YÖNETİM SİSTEMLERİ A.Ş. % 0,000033
BAŞAK YÖNETİM SİSTEMLERİ A.Ş. % 0,000033

Yönetim Kurulu

Bağımsız Denetçi Bilgileri

Deloitte - DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş

Bağlı Olduğumuz Kuruluş

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
Adres: Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No:10 06050 Ulus Altındağ Ankara
Telefon : (+90 312) 507 50 00 | Faks : (+90 312) 507 56 40

Ticaret Sicil Bilgileri

Şirket Unvanı N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.
Merkez Adresi
Maltepe Mah.Davutpaşa Cad.Cebe Ali Bey Sok. No:7 Zeytinburnu / İstanbul
Kuruluş Yeri Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:163 Kat:1 34330 Şişli/İstanbul
Kuruluş/Ticaret Siciline Tescil Tarihi 09.01.2014
Sermaye 9.000.000.-TL
Özkaynak Tutarı 121.000.000.-TL
Ticaret Sicili Memurluğu İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü
Ticaret Sicil No 901407
Vergi Dairesi/Numarası Davutpaşa V.D./6270428138
Mersis Numarası 0627042813845156
Telefon 0 212 955 00 15
Faks 0 212 320 97 68
E-Mail Adresi nkolay@nkolay.com.tr
KEP Adresi nkolay@hs03.kep.tr
İnternet Adresi www.nkolayislem.com.tr
Bayi olun – Siz de kazanmaya başlayın! Bayilik için başvurun