PSM Dergisi

N Kolay Bayilik Veriyor

650 aile ve 4 bin esnafa ekstra gelir imkanı oluşturan N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş, “kazan kazan” mottosuyla temsilcilik veriyor.

N Kolay, “kazan kazan” mottosuyla temsilcilik veriyor
N Kolay Genel Müdür Yardımcısı Göksel Demirbilek
Göksel Demirbilek
N Kolay Temsilcilik Modeli
N Kolay, “Temsilci ayakta kalacak gelire sahip olmalı, onlar kazanırsa biz de kazanırız” düşüncesiyle yüzlerce girişimciye kendi işinin sahibi olma, binlerce kişiye de çalışma fırsatı sağlıyor. N Kolay Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Göksel Demirbilek, “Her ay ortalama 15-20 milyon TL gelir yaratıyor, bu geliri temsilcilerimiz ve iş ortaklarımızla paylaşıyoruz” diyor...

Kolay, fatura tahsilat ve para transferi alanında Türkiye’nin en yaygın ağına sahip ödeme kuruluşu konumunda.

Şirket, son olarak perakende mağaza zinciri ŞOK ile iş birliği yaparak fiziki nokta sayısını 81 ilde 13 binin üzerine taşıdı.

N Kolay, yıllık 80 milyon civarında işlem adedi ve 7.5 milyar TL’nin üzerinde işlem hacmiyle tüm illerde fatura tahsilatı, yurtiçi ve yurtdışı para transferi başta olmak üzere pek çok ödeme işlemine aracılık ediyor, yaklaşık 8 milyon tekil müşteriye hizmet veriyor.

“650 aile ve 4 bin esnafa ekstra gelir imkanı”

N Kolay, kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere temsilcilik veriyor. N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Göksel Demirbilek, şirketin bu konudaki yapılanmasını şöyle anlatıyor:
“Kuruluşumuzdan bu yana yüzlerce ailenin kendi işletmesini kurmasına aracı olduk.

Şu an 650 civarında aileye kendi işinin sahibi olma imkanı ve 2 bin civarında istihdam sağladık.

Mevcut ekonomik koşullarda ülkemizde 2 bin kişilik bir istihdam için yüz milyonlarca TL’lik yatırım gerekliliği dikkate alındığında, ortaya çıkan işin ne denli değerli olduğu anlaşılacaktır. Sonuçta hem vatandaşın ihtiyacına mahallesinde cevap veriyor hem de cüzi bir işletme sermayesiyle 2 bin kişilik bir istihdam imkânı sağlıyoruz.

15 yıl önce kurduğumuz bu yapıyla her ay ortalama 15-20 milyon TL arasında gelir yaratıyor, bu geliri temsilcilerimiz ve iş ortaklarımızla paylaşıyoruz. Münhasıran bu işle iştigal eden konsept mağazaların yanı sıra ‘shop in shop’ (mağaza içi mağaza) modeliyle 4 bine yakın esnafta konumlandırdığımız kiosklarla hem hizmet ağındaki yaygınlığı artırdık hem de esnaf için ek gelir imkânı sağlamış olduk. 15 yıl boyunca hem sayı hem de network olarak sürekli büyüyen, sadık bir temsilci ağına sahip olduk.”
Demirbilek, N Kolay’ın temsilcilik verme koşullarıyla ilgili de şu bilgileri veriyor:

“Temsilcilik ağımızı, paylaşımcı ticari model şeklinde kurguluyoruz. ‘Temsilci ayakta kalacak gelire sahip olmalı, onlar kazanırsa biz de kazanırız’ düşüncesiyle hareket ediyoruz. Öncelikle bu işe uygun kişilere, mevzuat koşullarına da uyması halinde herhangi bir bayilik bedeli talep etmeksizin temsilcilik veriyoruz.

Temsilcimizin uzun soluklu bir iş ortağımız olduğu düşüncesiyle hareket ederek, önceliğimizi temsilcimizin tatmin olacağı bir kazanç elde etmesi olarak belirledik.

Bu şekilde devamlılığı olan ve şirketimize aidiyet duygusu güçlü bir yapı kurmuş olduk. Bu prensiplerle hareket ederek bugüne dek yaklaşık 15 bin temsilcilik verdik. Girişimcilere Türkiye’nin en büyük ödeme kuruluşuyla güçlü bir altyapı, yaygın kurum anlaşması ve kendisini iş ortağımız olarak hissedeceği bir yapı vaat ediyoruz. Bizi tercih etmelerini gerektiren en önemli husus ise fatura tahsilat sektöründeki duruşumuz ve temsilcilerimize olan yaklaşımımız.”

https://www.psmmag.com/uploads/documents/psm-subat-Pl2U.pdf